SELİMİYE

Selimiye’nin antik çağlardaki adı Hydas olarak bilinir. Marmaris’in en gözde plajlarından biridir. Marmaris’e 45 dakikalık mesafededir. Minibüs ile 10 tl ödeme yaparak ve Selimiye’ye yapılan tekne turları ile farklı koylar görerek de buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Berrak suları ve yeşilliği ile turistlerin göz bebeği olmuştur. Geçmişten günümüze gelen tarihi kale kalıntıları vardır. Selimiye’de genellikle pansiyonlar ve butik oteller mevcuttur.

Doğanın tadını çıkarıp sakinlik arayanlar için ideal bir yerdir. Denizin temizliği ve berraklığı nefesinizi kesecek. Lezzetli deniz ürünleri akşam yemeğinizde masanızı süsleyecek. Menüsü zengin resturantlarda damağınızı şenlendirebilirsiniz. Sizleri karşılayan insanlar güler yüzlülüğü ile aklınızda yer edecek. Yat tutkunlarının beğenerek uğradığı bir yerdir. Büyük şehrin karmaşasından kaçıp kendini mavi sulara bırakan tatilcilerin adresi Selimiye'dir.

Bilmenizde Fayda Var

Selimiye'de eczane, PTT şubesi bulunmakta. İş Bankası, Akbank, Deniz Bank ve Garanti Bankası'nın atm'leri mevcut. Yaz-kış açık olan Migros Jet ve yazın 24 saat açık bir çok market mevcut.

TOP
error: Yazı ve görsellerin telif hakkı tarafımıza aittir.