HİSARÖNÜ MARMARİS

Hisarönü bölgesi Marmaris’in Güneybatısında yer alır. Marmaris’ten Datça'ya giderken Bozburun yönüne girilir. Uzun, temiz plajları ve yemyeşil doğasıyla hayran kalacağınız bir yerdir. Kumu kiremit rengi gibidir, suyu tertemiz ve sığdır. Hisarönü esintili bir havaya sahiptir, sıcak yaz günlerinde tercih edebilirsiniz. Hisarönü körfezinde sörf yapma imkanınız vardır. Yemyeşil doğanın içinde kamp yapabileceğiniz elverişli kamp alanları mevcuttur.

Yapabileceğiniz diğer bir aktivite ise biniciliktir. Çeşitli tesislerin düzenlemiş oldukları at safarilerine katılıp ufak bir eğitimle doğayı dolaşabilirsiniz.

Amazon - Bördübet

Amazon ve Bördübet Hisarönün’e bağlıdır. Marmaris’ten 31 km mesafe uzaklıktadır. Hisarönün’e gelip yol ayrımına girdikten sonra dikkatli olun. Yol çok kötü. İki arabanın yan yana geçmekte zorlandığı hatta geçemediği bir yola sahiptir. Ayrıca yolda bazı yerlerde çukurlarda oluşmuş. Belli bir noktadan sonra toprak ve taşlı yola geçiyorsunuz. Bu zahmetli yolu tamamladığınızda yemyeşil bir doğa karşılıyor sizi. Kafa dinleyip, kitap okumak isteyenler için idealdir.

Orman yürüyüşleri yapıp doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Kanolar ile sahil kısmına geçip denize girebilirsiniz. Konaklamak isterseniz bungalov evler bulunan bir işletme mevcuttur.

Bilmenizde Fayda Var

Hisarönü'nde ptt, eczane vardır. Marmaris yönünden gelirken yol sola Bozburun yönüne ayrılır. Sola girerseniz sahil, restoranlar, apartlar mevcuttur. Çubucak Orman Kampı'na gitmek isterseniz Bozburun yönüne dönmeyin 3km kadar Datça yönüne doğru devam edin Jandarma Merkezini geçtikten sonra solda göreceksiniz.

TOP
error: Yazı ve görsellerin telif hakkı tarafımıza aittir.