İNCEKUM - SEDİR ADASI (KLEOPATRA PLAJI)

İncekum adından da anlaşılacağı üzere kumu oldukça ince, sarı ve tertemiz bir kuma sahiptir. Buraya geldiğinizde sizi masmavi, sakin ve duru bir deniz karşılayacaktır. Bir an önce denize girmek için can atacaksınız. Plaja çok yakın yerlerde kamp alanları bulabilirsiniz. Yüzerken gördüğünüz manzara sizi büyüleyecek. Eşsiz bir ormandan denize giriliyor. Deniz ve orman havasını aynı anda alabileceksiniz.

Kumlara basarken kadifemsi dokusu sizleri çok şaşırtacak. Bu plaja ulaşmak için aracınız var ise Çamlı köyüne gelip park ettikten sonra buradan kalkan tur tekneleriyle Sedir Adasına uğrayıp oradan tam karşısında bulunan İncekum’da denize girebilirsiniz.
Ardından tura çıktığınız tekne ile geri dönebilirsiniz. Tekne turu istemiyorsanız Marmaris’ten çıktıktan 13 km sonra Çamlı köyüne sapın ve 8 km daha köy yolunu takip ederek plaja ulaşabilirsiniz. Araçsız iseniz Marmaris’ten Çamlı köyüne kalkan minibüsler ile gelmeniz mümkündür.

Bilmenizde Fayda Var

Sedir Adası (Kleopatra Plajı)'ndan kum alınması yasaktır. Çünkü ada, müze olarak işletilmektedir. Giriş ücreti kişi başı 20 TL'dir. Ayrıca Çamlı Köyü İskelesi'nden tekne gidiş-dönüş kişi başı toplam 20 TL'dir.

YOL TARİFİ İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ

TOP
error: Yazı ve görsellerin telif hakkı tarafımıza aittir.