İÇMELER

İçmeler, Marmaris'in kıyı şeridine bitişik, en yakın ve en popüler tatil yeridir. Marmaris'ten İçmeler yalnızca 8 kilometre uzaklıktadır. Sabah 6'dan gece 1'e kadar minibüs ile ulaşım vardır. (Kış aylarında farklılık göstermektedir) Ayrıca Marmaris Merkez'den İçmeler'e kadar bisiklet yolu bulunmaktadır. Tekne taksi ile sabah dokuz akşam sekiz arasında 15 liraya Marmaris'ten İçmeler'e, İçmeler'den Marmaris'e ulaşmanız mümkündür.

İçmeler'de konaklayabileceğiniz bir çok lüks hotel ve apart hotel mevcuttur. Herşey dahil sistem bir hotelde de kalabilirsiniz dilerseniz apartta kalıp 24 saat boyunca açık olan bir çok bakkal ve marketlerden alışverişinizi yapabilirsiniz.

İçmeler Sahili, Marmaris'te deniz denince yerli ve yabancı turistler tarafından ilk akla gelen ve tercih edilen yerlerden biridir. Denize girerken bir yandan Marmaris'i, bir yandan Cennet adasını, bir yandan da Keçi Adasını izlerken unutulmaz bir keyif yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Sahilde denize girmek için oldukça temiz ve ücretsiz halk plajları mevcut. Dilerseniz sahildeki kafelerin önlerinde bulunan 15-20TL ücret ödeyerek veya yeme-içme karşılığında ücretsiz şezlong hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Deniz keyfini yaşamanın yanı sıra deniz paraşütü, jetski, muz gibi bir çok sportif aktivitede bulunmanız mümkün.

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için tercih edebileceğiniz hem sahil şeridinde hem de iç kısımlarda bir çok restoran ve kafe bar mevcut. Menülerinde ağırlıklı olarak Türk ve İngiliz kahvaltısını bulunduran restoranlarda akşamları da birçoğunda animasyonlar eşliğinde eğlenebilirsiniz. Bir anda samba dansı yapılırken bir anda da kendinizi halay çekerken bulabilirsiniz.

Bilmenizde Fayda Var

İçmeler'de eczane, PTT, İş Bankası, Garanti Bankası şubesi ve tüm bankaların atmleri vardır. İçmeler'de Migros, iki tane Şok Market, bir tane BİM ve bir A101 market vardır. İçmeler'de, İlköğretim okulu, lise ve yüksekokul bulunmaktadır. Her çarşamba yöresel ürünleri de bulabileceğiniz pazar kurulmaktadır. 2012 yılına kadar belediye olup 2012'den sonra Marmaris belediyesine bağlı olan bir mahalledir. Gölenye Mahallesi olarak geçmektedir. Yerleşik nüfus ortalama yedi bin civarıdır.

TOP
error: Yazı ve görsellerin telif hakkı tarafımıza aittir.