SÖĞÜTKÖY

Ege ve Akdeniz arasında kalan bu koy Bozburun Yarımadası’nın en uç noktasıdır. Köyün eski adı Saranda’dır. Kültürüyle, tatlarıyla ve tarihiyle hayran kalacağınız bir köy. Bizans ve Roma’yı barındırmıştır. O dönemlere ait tarihi kalıntılar mevcuttur. O dönemden kalan surlar ve kiliseler günümüze kadar gelmiştir. Köye geldiğinizde, tepeden baktığınızda uçsuz bucaksız masmavi bir dünya göreceksiniz.

Marmaris’ e 45 km uzaklıktadır. Hisarönü’nden Orhaniye, Selimiye yolu üzerinden giderseniz daha temiz bir yoldan kolayca ulaşabilirsiniz. Yol üzerinde gördüğünüz bir çok yeri rotanıza ekleyebilirsiniz. Denizden ulaşmak isteyenler Symi Adası’nın olduğu boğazdan geçerek ulaşabilirler.
Turizm açısından önemli bir yere sahip olan bu köyden badem ve keçiboynuzu almadan gitmeyiniz. Sahilde harika restoranlar sizleri bekliyor. Birçok balık çeşidi bulabilir, en doğalından yeni tatlar deneyebilirsiniz. Bu köyün diğer yerlerden en büyük farkı el değmemiş bir doğaya sahip olması ve insanlarının doğallığının bozulmamasıdır.

TOP
error: Yazı ve görsellerin telif hakkı tarafımıza aittir.